Komex Kościerzyna

Sauny

Jak wybrać saunę do swojego domu?

Kabiny dobieramy do indywidualnych potrzeb oraz możliwości naszych klientów. Zapewniamy pełne doradztwo, montaż oraz kompleksowy serwis kabin sauny suchej, mokrej oraz parowej. Oferujemy różne wymiary kabin.

Bogactwo wyboru kabin może przyprawić o zawrót głowy. W sprzedaży są kabiny saun suchej, mokrej i parowej w różnych wymiarach. Różnią się one temperaturą oraz stopniem wilgotności powietrza w kabinie.

 

Relaks, odprężenie i regeneracja – jeśli marzysz o odpoczynku i wzmocnieniu odporności, zdecyduj się na montaż sauny! Te nowoczesne urządzenia pozwalają na zniwelowanie codziennego stresu oraz na regenerację mięśni i stawów. Co więcej, regularne wizyty w saunach pomagają oczyścić organizm z nadmiaru toksyn oraz pozbyć się wraz z potem nadmiaru tkanki tłuszczowej. Dzięki częstym wizytom w saunie po pewnym czasie zauważysz, że Twoja skóra ulega poprawie, a tkanka tłuszczowa znika. Korzystanie z tego sprzętu jest świetnym pomysłem dla osób, które chcą zrzucić nieco nadprogramowych kilogramów.

Jak korzystać z sauny?

Do sauny wchodzi się jedynie w ręczniku, przydaje się on jako podkład do siedzenia. Biżuterię oraz inne elementy garderoby, a także klapki pozostawia się przed wejściem. Z sauny najlepiej korzystać od mniej więcej 8 do 20 minut. Warto pamiętać, aby na początku nie wchodzić do środka na dłużej niż 10 minut, gdyż wewnątrz panuje wysoka temperatura, do której trzeba się przyzwyczaić.

Oferujemy montaż saun pochodzących od renomowanych projektantów. Jeśli masz dodatkowe pytania zapraszamy do kontaktu z nami.

 

Sauna sucha

znana jest z najbardziej drastycznych warunków użytkowania. Temperatura powietrza w kabinie osiąga nawet 90 – 100°C, a wilgotność względna wynosi tylko około 10%.

Sauna mokra

oferuje kąpiel rozpoczynającą się w temperaturze 50°C, którą można podnosić stopniowo do maksymalnego poziomu 90°C. Wilgotność powietrza w kabinie wynosi 25 – 40%.

Sauna parowa

oferuje temperaturę maksymalną poniżej 65°C. Wilgotność powietrza w kabinie wynosi 40 – 65%. Do uzyskania powyższych parametrów niezbędny jest generator pary.

 

Przed zakupem kabiny powinniśmy więc rozważyć nie tylko jej rozmiar, ale również rodzaj. Na uwagę zasługuje również sposób zasilania kabiny. Większość kabin jest zasilana energią elektryczną i może wymagać dodatkowego zabezpieczenia instalacji elektrycznej, do której będą przyłączone.

Zamówienia i dodatkowe informacje:
Tel.: +48 507 185 188
email: komex@onet.eu

Wybrane realizacje :