Komex Kościerzyna

Biokominki

 

Biokominki stanowią doskonałą alternatywę do kominków tradycyjnych. Wspomniane paleniska opalane są specjalnymi biopaliwami w żelu lub płynie ‒ biopaliwa nie wydzielają dymu, a w wyniku ich spalania nie powstaje popiół. Znika więc tutaj problem z odprowadzaniem dymu na zewnątrz budynku czy z czyszczeniem paleniska. To nie koniec! Biokominek można sprawnie zamontować niemal w każdym pomieszczeniu, nie są wymagane pozwolenia.

Wybór biokominków jest bardzo duży. W zależności od preferencji zakupić możemy biokominki w wielu kształtach, wielkościach i kolorach, w stylu tradycyjnym lub nowoczesnym. Zdecydować się możemy na model wolnostojący lub przeznaczony do zabudowy lub na kominek wiszący.

 

 

Biokominek wolnostojący

Dużą popularnością cieszą się biokominki wolnostojące. Znaczącą zaletą takich modeli jest mobilność, bez problemu możemy zmieniać ustawienie kominka czy też przenieść palenisko z jednego pomieszczenia do innego. Kominek możemy ustawić praktycznie wszędzie ‒ mniejsze modele będą wyjątkową ozdobą stołu w jadalni czy stolika kawowego.

Biokominek narożny montaż

Wiele osób decyduje się na biokominek narożny. Biokominki narożne to modele, w przypadku których palenisko obserwować możemy przynajmniej z dwóch stron ‒ od frontu oraz z prawej bądź z lewej strony. Montaż kominków narożnych również nie jest skomplikowany. Przygotowania ograniczają się do przygotowania wnęki oraz wykonania zabudowy.

Biokominek wiszący

Kolejnym rodzajem biokominków są biokominki wiszące. Takie modele doskonale się prezentują i tak jak inne modele omawianych dziś palenisk, nie są skomplikowane w montażu. Wystarczy wywiercić odpowiednią liczbę otworów, osadzić w nich kołki, a następnie przymocować palenisko.

Biokominki stanowią doskonałą ozdobę wnętrz zaaranżowanych w różnym stylu, sprawiają, że w danym pomieszczeniu panuje wyjątkowy klimat i sprawdzają się w każdym pomieszczeniu z odpowiednią wentylacją. W naszej ofercie dostępne są modele biokominków w szerokim przedziale cenowym. W razie problemów z wyborem zespół naszych fachowców służy pomocą.

W przypadku jakichkolwiek typu zachęcamy do kontaktu, z przyjemnością udzielimy szczegółowych informacji.

Zapraszamy do współpracy!