Komex Kościerzyna

Odkurzacze centralne

Jaki odkurzacz centralny zainstalować w domu?

Systemy odkurzaczy centralnych dobieramy indywidualnie do potrzeb i wymagań naszych klientów. Oferujemy projekty instalacji, montaż oraz kompleksową obsługę posprzedażową i serwis.

Decyzję o montażu systemu centralnego odkurzania warto podjąć już na etapie budowy i rozplanowywania domu. W przeciwnym razie dostosowanie systemu do naszych potrzeb może okazać się bardzo trudne lub wręcz niewykonalne. Warto również wspomnieć, że montaż odkurzacza centralnego w niewielkim pomieszczeniu jest bardzo trudny i czasochłonny, a często również w ogóle nieopłacalny.

Odkurzacze centralne składają się z jednostki centralnej oraz różnorodnych elementów instalacyjnych takich jak: rury, przewody ssące oraz gniazda instalacyjne i gniazda ssące. Zależnie od typu oraz wielkości budynku jednostkę centralną można zamontować  w garażu lub na poddaszu. Gniazda ssące montuje się natomiast w każdym z pomieszczeń uwzględnionych w projekcie systemu. Montując gniazda pamiętajmy, że stanowią one jeden z najbardziej widocznych elementów systemu centralnego odkurzania  i warto dobrać je odpowiednio do wyglądu wnętrza, dzięki czemu nie będą się rzucały w oczy i nie będą psuć wystroju pomieszczenia.

Wybrane zdjęcia :