Komex Kościerzyna

Kominki

 

Wkład kominkowy i obudowę dobieramy do indywidualnych potrzeb klientów, zapewniamy pełne doradztwo oraz projekt zabudowy – przy współpracy z profesjonalnymi architektami przygotowujemy wizualizacje multimedialne oraz fotorealistyczne projekty 3D.

Posiadamy bogaty wybór modeli palenisk i obudów. Wykonujemy wszelkie prace związane z montażem kominków powietrznychkominków wodnychkominków kaflowych i kominków akumulacyjnych. Wykonujemy prace związane z wydajnym wykorzystaniem ciepła wytwarzanego w trakcie palenia.

 

Zasadniczym pytaniem, jakie powinniśmy sobie zadać decydując się na montaż kominka w naszym domu jest to,  jaką funkcję będzie on pełnił?

Wybierając kominek warto wziąć pod uwagę jego przeznaczenie. W przypadku kominka dekoracyjnego, w którym będziemy palić okazjonalnie, wybór wkładu kominkowego możemy uzależnić od względów estetycznych takich jak: wielkość paleniska, rodzaj przeszklenia lub ozdobne wykończenia. Dla wielu klientów kominek nie jest jednak tylko ozdobą. Po przez zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych staje się on również urządzeniem mogącym efektywnie ogrzać kilka pomieszczeń, a nawet cały dom. Właśnie wtedy, gdy decydujemy się na ogrzewanie całego domu ważnym aspektem staje się fakt, iż kominek jest bardzo ekonomicznym źródłem ciepła.

 

Montaż kominka należy przemyśleć i zaplanować jeszcze przed rozpoczęciem budowy domu.

Pozwoli nam to uniknąć wielu przykrych niespodzianek jak: złe umiejscowienie komina lub właściwych przewodów,  a nawet ich brak. Dzięki odpowiedniemu projektowi pomieszczenie, w którym ma się znajdować kominek może stać się ulubionym miejscem rodzinnych spotkań, gdzie będziemy się gromadzić w długie jesienne i zimowe wieczory. Dziś, kiedy żyjemy i pracujemy w oszałamiającym tempie chwile spędzone przy kominku stają się nieocenionym źródłem relaksu i wyciszenia. Obszary naszych działań: Gdańsk, Kartuzy, Bytów, Kościerzyna.

Przykładowe realizacje :