Komex Kościerzyna

Kominki

Kominki, wkłady kominkowe

Wkład kominkowy i obudowę dobieramy do indywidualnych potrzeb klientów, zapewniamy pełne doradztwo oraz projekt zabudowy – przy współpracy z profesjonalnymi architektami przygotowujemy wizualizacje multimedialne oraz foto realistyczne projekty 3D.

Posiadamy bogaty wybór modeli palenisk i obudów. Wykonujemy wszelkie prace związane z montażem kominków powietrznychkominków wodnychkominków kaflowych i kominków akumulacyjnych. Wykonujemy prace związane z wydajnym wykorzystaniem ciepła wytwarzanego w trakcie palenia.

Zasadniczym pytaniem, jakie powinniśmy sobie zadać decydując się na montaż kominka w naszym domu jest to,  jaką funkcję będzie on pełnił?

Wybierając kominek warto wziąć pod uwagę jego przeznaczenie. W przypadku kominka dekoracyjnego, w którym będziemy palić okazjonalnie, wybór wkładu kominkowego możemy uzależnić od względów estetycznych takich jak: wielkość paleniska, rodzaj przeszklenia lub ozdobne wykończenia. Dla wielu klientów kominek nie jest jednak tylko ozdobą. Po przez zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych staje się on również urządzeniem mogącym efektywnie ogrzać kilka pomieszczeń, a nawet cały dom. Właśnie wtedy, gdy decydujemy się na ogrzewanie całego domu ważnym aspektem staje się fakt, iż kominek jest bardzo ekonomicznym źródłem ciepła.

Montaż kominka

Montaż kominka należy przemyśleć i zaplanować jeszcze przed rozpoczęciem budowy domu.

Pozwoli nam to uniknąć wielu przykrych niespodzianek jak: złe umiejscowienie komina lub właściwych przewodów,  a nawet ich brak. Dzięki odpowiedniemu projektowi pomieszczenie, w którym ma się znajdować kominek może stać się ulubionym miejscem rodzinnych spotkań, gdzie będziemy się gromadzić w długie jesienne i zimowe wieczory. Dziś, kiedy żyjemy i pracujemy w oszałamiającym tempie chwile spędzone przy kominku stają się nieocenionym źródłem relaksu i wyciszenia.

Kominki sprzedajemy ora zmontujemy na terenie całego województwa pomorskiego w tym w Gdańsku, Kartuzach, Bytowie oraz Kościerzynie.

Propozycje kominków

komex kominki

Na każdą kieszeń

Kaflowy piec kominkowy ARTA EKO wykonany ze stali oraz kafli ceramicznych, dostępny są w kolorach biały, zieleń i brąz. Regulacja powietrza wtórnego i pierwotnego oraz popielnik. Komora paleniska wyłożona szamotem. Piecyk kaflowy jest zgodny z Ekoprojektem (europejska dyrektywa Ecodesign 2022).

Popularny wybór

Narożny wkład kominkowy DEFRO HOME INTRA PBP dzięki dwustronnej wizji ognia i szybie Black Line jako wkład z boczną szybą doskonale wpisuje się w nowoczesną stylistykę wnętrz, sprawdzi się podczas palenia rekreacyjnego ale też z powodzeniem ogrzeje cały dom.

komex kominki
komex kominki

Kominek premium

Kominek DEFRO HOME INTRA ME C z drzwiczkami typu gilotyna / podnoszone do góry. Nowoczesny design pozwala cieszyć się nienagannym widokiem paleniska w ekologicznym wydaniu. Możliwość spersonalizowania klamki, a nawet zrezygnowania z niej i skorzystania z opcji wyjmowanego, „zimnego” uchwytu do gilotyny.

Przykładowe realizacje kominków

Zadzwoń do nas