Komex Kościerzyna

Piecyki

Jaka jest rola pieca kominkowego w domu?

 

Oferujemy bogaty wybór pieców wolnostojących do każdego typu pomieszczenia. Zapewniamy kompleksowe doradztwo, montaż oraz usługi serwisowe.

Aby osiągnąć maksimum komfortu użytkowania przy jednoczesnej dużej wydajności wybór pieca wolnostojącego powinniśmy uzależnić od jego mocy nominalnej. Zakup pieca o zbyt małej mocy w stosunku do powierzchni ogrzewanego pomieszczenia sprawi, że w pomieszczeniu nigdy nie osiągniemy żądanej temperatury.

Zakup pieca kominkowego o zbyt wysokiej mocy spowoduje sytuację odwrotną i w pomieszczeniu, mimo pracy na zredukowanej mocy, będzie za ciepło. Dlatego przed zakupem pieca kominkowego należy obliczyć kubaturę pomieszczenia, które chcemy nim ogrzewać i na tej podstawie ustalić odpowiednią moc nominalną pieca.

Na rynku dostępne są piece o mocy nominalnej od 3 do 17 kW, a więc zdolne do ogrzania pomieszczenia o kubaturze do420m3. Przy wyborze pieca kominkowego warto również wziąć pod uwagę czas palenia przy jednorazowym uzupełnieniu opału (min. 8 godzin) oraz sprawność pieca, a więc stopień, w jakim energia materiału opałowego zostaje zamieniona na energię cieplną. Sprawność dobrej jakości pieca nie powinna być niższa niż 70%.

Przykładowe zdjęcia naszych pieców kominkowych: