Komex Kościerzyna

Kominki kaflowe

 

Kominki kaflowe stanowią doskonałe źródło ciepła ‒  nawet po ugaszeniu paleniska kafle długo trzymają wysoką temperaturę. Co więcej, kaflaki  dobrze prezentują się zarówno we wnętrzach w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Odpowiednio zaprojektowany i porządnie wykonany kominek kaflowy będzie ozdobą salonu, w którym rodzina wspólnie spędza czas, jadalni, gabinetu  czy sypialni. 

 

Montaż kominków

Na montaż kominków kaflowych decyduje się coraz więcej osób. W zależności od preferencji wybierać możemy między modelami kominków w różnych kształtach i wielkościach, z kaflami wyglądającymi jak te, które niegdyś widywaliśmy w domach babć i dziadków, jak również z nowoczesnymi, białymi kaflami, czy też w odcieniach niebieskiego, zieleni butelkowej bądź czerwieni.

 

Co warto wiedzieć o kominkach kaflowych? 

 

  • W przypadku kominków kaflowych mówimy o różnych technikach grzewczych, są to technika konwekcyjna, technika  konwekcyjno-kumulacyjna oraz technika kumulacyjna.
  • Kominki kaflowe to 3-skrzyniowe bryły asymetryczne (w przeciwieństwie do pieców kaflowych, które mają symetryczną bryłę).   
  • Konstrukcje kominków kaflowych zazwyczaj nie sięgają sufitu.

 

Nasza oferta kominków kaflowych

 

Nasza firma zapewnia kompleksową realizację kominków. Służymy wsparciem podczas wyboru odpowiedniego paleniska, zapewniamy sprawny montaż, udzielamy porad dotyczących eksploatacji. 

Pracujemy na terenie takich miejscowości, jak Gdańsk, Bytów, Kartuzy i w okolicach. Zapraszamy do współpracy, a w razie jakichkolwiek pytań dotyczących czasu realizacji, cennika, modeli kominków i innych kwestii do kontaktu, z przyjemnością udzielimy szczegółowych odpowiedzi. 

 

Przykładowe realizacje kominków kaflowych: