Komex Kościerzyna

Odkurzacze centralne

Jaki odkurzacz centralny zainstalować w domu?

Systemy odkurzaczy centralnych dobieramy indywidualnie do potrzeb i wymagań naszych klientów. Oferujemy projekty instalacji, montaż oraz kompleksową obsługę posprzedażową i serwis.

Decyzję o montażu systemu centralnego odkurzania warto podjąć już na etapie budowy i rozplanowywania domu. W przeciwnym razie dostosowanie systemu do naszych potrzeb może okazać się bardzo trudne lub wręcz niewykonalne. Warto również wspomnieć, że montaż odkurzacza centralnego w niewielkim pomieszczeniu jest bardzo trudny i czasochłonny, a często również w ogóle nieopłacalny.

 

Odkurzacze centralne – sprzedaż i  instalacja jednostek centralnych

Beam, Electrolux, Husky, Topvac, Cyclo, Vac, Greenline, Profi oraz systemów centralnego okurzania tradycyjnych oraz Retraflex i HAH/Hide-A-Hose.

Odkurzacze centralne składają się z jednostki centralnej oraz różnorodnych elementów instalacyjnych takich jak: rury, przewody ssące oraz gniazda instalacyjne i gniazda ssące. Zależnie od typu oraz wielkości budynku jednostkę centralną można zamontować  w garażu lub na poddaszu.

Gniazda ssące montuje się natomiast w każdym z pomieszczeń uwzględnionych w projekcie systemu. Montując gniazda pamiętajmy, że stanowią one jeden z najbardziej widocznych elementów systemu centralnego odkurzania  i warto dobrać je odpowiednio do wyglądu wnętrza, dzięki czemu nie będą się rzucały w oczy i nie będą psuć wystroju pomieszczenia.

 

 

Wybrane zdjęcia :

 

Odkurzacz centralny ‒ zasada działania i zalety

 

Odkurzacz centralny to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Taka instalacja ma wiele zalet, przede wszystkim sprawia, że sprzątanie przebiega szybciej i jest przyjemniejsze. Jakie jeszcze plusy ma wspomniana instalacja?


W przypadku odkurzacza centralnego zassane wraz z kurzem powietrze odprowadzane jest do jednostki centralnej. Dzięki temu po zakończonym sprzątaniu w pomieszczeniu jest mniej roztoczy i drobnoustrojów, a w domu panuje przyjemny zapach. W przypadku tradycyjnych odkurzaczy mikrocząsteczki oraz drobnoustroje wracają z powrotem do pomieszczenia.


Odkurzacz centralny to spora wygoda. Takie urządzenie jest proste i bezproblemowe w obsłudze – wystarczy podłączyć rurę do gniazda w przypadku instalacji tradycyjnej lub wyciągnąć wąż schowany w instalacji w przypadku systemu Retraflex/HAH lub kasecie dla systemu LEOVAC. Długość rury ssącej wynosi najczęściej 9m ale występują też długości 7, 12, i 15 m, dzięki temu bez zmiany gniazda możemy odkurzać niemal cały dom. Czyszczenie jednostki centralnej konieczne jest tylko około 4 razy w roku. W zależności od producenta opróżniamy plastikowy pojemnik np. BEAM, lub wyrzucamy dedykowane worki np. HUSKY, TOPVAC, CYCLOVAC.


Dodatkowym wyposażeniem systemu są różne modele szufelek automatycznych, podręcznych rozciąganych węży oraz coraz częściej montowanych kaset zwijanych VROOM.


Do każdej inwestycji zarówno instalacja jak i jednostka z osprzętem dobierana jest indywidualnie. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących odkurzacza centralnego zachęcamy do kontaktu, z przyjemnością udzielimy szczegółowych informacji.