Posiadamy bogaty wybór rekuperatorów różnych marek. Zapewniamy doradztwo w zakresie doboru central wentylacji mechanicznej dla budynków mieszkalnych oraz lokali użytkowych, montaż oraz kompleksową obsługę posprzedażową.
Rekuperatorem nazywamy mechaniczną centralę wentylacyjną, a więc urządzenie zarządzające wymianą powietrza między budynkiem a otoczeniem.
Decyzja o wyborze konkretnego typu centrali, zwłaszcza gdy rozważamy zakup rekuperatora z odzyskiem, powinna zostać podjęta już na etapie stawiania ścian i wylewania fundamentów budynku.
Aby tego uniknąć dobierając urządzenie do konkretnego budynku starajmy się, aby jego normalna praca mieściła się w zakresie od 55 do 70% maksymalnej pracy centrali, co w razie potrzeby umożliwi zwiększenie ilości powietrza wentylacyjnego i uzyskanie efektu przewietrzania.
Dodatkowym atutem powyższego rozwiązania jest cichsza praca centrali, oszczędność prądu oraz ciepła, które nie jest efektywnie odzyskiwane w warunkach maksymalnej pracy rekuperatora.
Wybierając rekuperator pamiętajmy, że ilość powietrza usuwanego z budynku musi być zapewniona wg normy. W przeciwnym razie nasz dom może paść ofiarą syndromu chorego budynku, a my będziemy cierpieć z powodu występowania przykrych dolegliwości związanych ze zbyt małą ilością świeżego powietrza w pomieszczeniach.
Sprzedaż i montaż central wentylacyjnych producentów: Zehnder, Wanas, Wolf, Renovent, Brink, Aeris oraz systemowych produktów i osprzętu do wentylacji np. Pe-flex, wykonawstwo instalacji wentylacyjnych.
Działamy na obszarze miast: Gdańsk, Gdynia, Kościerzyna, Kartuz i okolic.
Serdecznie zapraszamy!
W ramach programu Czyste powietrze, można uzyskać dofinansowanie na wykonanie systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (rekuperację). Jednak należy pamiętać, że dofinansowanie może dotyczyć tylko budynków istniejących. Jeśli chodzi o budynki nowe – nie ma niestety możliwości uzyskania dofinansowania na budynki nowe.
Program Czyste powietrze skierowano do osób indywidualnych, czyli właścicieli lub współwłaścicieli domów jednorodzinnych. Należy pamiętać, że dofinansowanie ma formę dotacji lub dotacji z kredytem na spłatę kapitału. W celu złożenia wniosku należy udać się do odpowiedniego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub do gminy. Jednak w tym przypadku gmina musi mieć odpowiednie porozumienie z WFOŚiGW. Program ma potrwać do jesieni 2029 roku, a konkretnie do 30 września, z tym że ostatnie umowy mają być podpisane do 31 grudnia 2027.
Wyznaczono dwa poziomy finansowania, zależnie od kryterium dochodowego:
Zmiany w programie Czyste powietrze przewidują również jeszcze jedną formę wsparcia – mianowicie dotację z programu Stop Smog. Jest to najwyższy poziom dofinansowania ponieważ wysokość dotacji może wynosić od 70% do 100%. Dotyczy przedsięwzięć niezbędnych do wymiany przestarzałego kotła czy termomodernizacji domów, wraz z montażem dodatkowego elementu np. wentylacji mechanicznej. Dotacja jest skierowana właściwie wyłącznie do najmniej zamożnych i najbardziej potrzebujących wsparcia mieszkańców gmin.
Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacja, to rozwiązanie, które ma wiele zalet. Jakie są najistotniejsze plusy takiej instalacji?
W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu – udzielimy szczegółowych informacji i odpowiemy na każde z pytań.