Komex Kościerzyna

Rekuperacja

Montaż rekuperacji

Wybierając rekuperator pamiętajmy, że ilość powietrza usuwanego z budynku musi być zapewniona wg normy. W przeciwnym razie nasz dom może paść ofiarą syndromu chorego budynku, a my będziemy cierpieć z powodu występowania przykrych dolegliwości związanych ze zbyt małą ilością świeżego powietrza w pomieszczeniach.

Odpowiedni system Rekuperacji

Aby tego uniknąć dobierając urządzenie do konkretnego budynku starajmy się, aby jego normalna praca mieściła się w zakresie od 55 do 70% maksymalnej pracy centrali, co w razie potrzeby umożliwi zwiększenie ilości powietrza wentylacyjnego i uzyskanie efektu przewietrzania.

Dodatkowym atutem powyższego rozwiązania jest cichsza praca centrali, oszczędność prądu oraz ciepła, które nie jest efektywnie odzyskiwane w warunkach maksymalnej pracy rekuperatora.

 

Dobór rekuperatora dla domu jednorodzinnego?

Posiadamy bogaty wybór rekuperatorów różnych marek. Zapewniamy doradztwo w zakresie doboru centrali wentylacyjnej dla budynków mieszkalnych oraz lokali użytkowych, montaż oraz kompleksową obsługę posprzedażową.

Rekuperatorem nazywamy centralę wentylacyjną, a więc urządzenie zarządzające wymianą powietrza między budynkiem a otoczeniem. Decyzja o wyborze konkretnego typu centrali, zwłaszcza gdy rozważamy zakup rekuperatora z odzyskiem, powinna zostać podjęta już na etapie stawiania ścian i wylewania fundamentów budynku.

rekuperacja

 

Rekuperacja – zalety

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacja, to rozwiązanie, które ma wiele zalet. Jakie są najistotniejsze plusy takiej instalacji?

 

  • Świeże powietrze – rekuperacja to gwarancja świeżego powietrza 24h na dobę, o każdej porze roku. W domu, mieszkaniu, biurze zapanuje świeży, przyjemny zapach.

 

  • Duży komfort – w przypadku omawianej instalacji nie musimy otwierać okien lub drzwi, wyziębiać pomieszczenia, narażać się na przeciąg czy straty energii, znika też ryzyko, że do pomieszczenia dostaną się muchy, osy i inni nieproszeni goście.

 

  • Wyższa jakość powietrza – powietrze przepływa przez specjalny filtr, dzięki czemu jest oczyszczone z kurzu i innych zanieczyszczeń, ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

 

  • Oszczędność – opisywana instalacja z odzyskiem ciepła to sposób, by zminimalizować koszty ogrzewania i sporo zaoszczędzić. Z zanieczyszczonego, odprowadzanego na zewnątrz powietrza odzyskiwane jest ciepło.

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu – udzielimy szczegółowych informacji i odpowiemy na każde z pytań.

 

Rekuperacja • wentylacja z odzyskiem ciepła

Sprzedaż i montaż central wentylacyjnych producentów: Zehnder, Wanas, Wolf, Renovent, Brink, Aeris oraz systemowych produktów i osprzętu do wentylacji np. Pe-flex, wykonawstwo instalacji wentylacyjnych. Działamy na obszarze miast: Gdańsk, Gdynia, Kościerzyna, Kartuz i okolic. Serdecznie zapraszamy!