Komex Kościerzyna

Nowość!

Dodatkowe moduły dla systemów rekuperacji oraz wentylacji idealne dla na upalne dni oraz suche powietrze w domu.

 

Chłodnica HomEvap

Zadaniem chłodnicy HomEvap jest energooszczędne, ciche i bezpieczne chłodzenie powietrzem budynku, wprost idealne na letnie upały. Chłodzenie odbywa się w sposób pośredni i polega na schłodzeniu dopływu świeżego powietrza bez zmiany jego wilgotności . Aby to osiągnąć urządzenie należy zamontować na kanale wywiewnym tak aby energia schłodzonego wywiewanego powietrza została odebrana w wymienniku rekuperatora . Przy wystarczającym przepływie powietrza wydajność wzrasta wraz ze wzrostem temperatury zewnętrznej, względnie wysoka wilgotność w miejscu zamieszkania negatywnie wpłynie na działanie urządzenia, ponieważ chłodzenie odbywa się na zasadzie odparowania.

Chłodnica HomEvap posiada niezależne sterowanie i może współpracować z każdym typem rekuperatora.

Maksymalny wydatek powietrza 600 m3/h . Maksymalna moc chłodzenia 2,4 kW.

 

Zasada działania

Chłodnica HomEvap należy umieścić na kanale wywiewnym instalacji. Ciepłe powietrze z budynku przepływa przez wilgotną matrycę i jest schładzane do temperatury powietrza termometru mokrego , na przykład 29 ° C / 30% ochładza się do 20 ° C / 75%.
Chłodnica adiabatyczna ma wydajność 80%. Chłód powietrza jest przekazywany w wymienniku rekuperatora , co powoduje, że wymiennik ciepła jest chłodnym wymiennikiem. Ciepłe świeże powietrze z zewnątrz przepływa przez schłodzony wymiennik i jest chłodzone przed dostarczeniem do budynku.

Obudowa

Obudowa chłodnicy HomEvap wykonana jest z EPP (ekspandowany polipropylen) z okrągłym podejściem o średnicy 200 mm z każdej strony. Zalety tego materiału to: wodoodporność, lekkość i możliwość recyklingu. Obudowa składa się z górnej i dolnej części , mocowanych za pomocą dwóch pierścieni. Spod posiada kompartment z płytą główną, zamkniętą pokrywą z EPP.

Budowa wewnętrzna

Konstrukcja wewnętrzna została opracowana w sposób, który optymalnie i bezpiecznie chłodzi dopływ powietrza. Składa się z kasety i dystrybutora, który nawilża matrycę. Powietrza przepływa przez matrycę i jest chłodzone . Nadmiar wody jest usuwany przez odpływ.

 

Nawilżacz HomEvap

Nawilżacz sprawdzi się w domach z suchym powietrzem wprost idealny dla osób z problemami związanymi ze śluzówkami. Nawilżacz także z  przeznaczony jest do montażu w systemach wentylacji kanałowej. Nawilżanie odbywa się poprzez odparowanie wody w urządzeniu. Nawilżacz jest standardowo wyposażony w filtr wody Legiosafe, gwarantujący bezpieczną pracę. Wbudowana nagrzewnica uruchamia się tylko jeśli jest to konieczne.

Nawilżacz posiada niezależne sterowanie i może współpracować z każdym typem rekuperatora.

Maksymalny wydatek powietrza 600 m3/h .

 

Zasada działania

Woda zasilająca przepływa przez filtr, po czym filtrowana woda nawilża matrycę.  Powietrze przechodzi przez matrycę i jest nawilżane poprzez kontakt z mokrą powierzchnią. Nadmiar wody jest usuwany. Nagrzewnica PTC podgrzewa dostarczane powietrze, jeśli temperatura powierza spada poniżej nastawy.

Obudowa

Obudowa nawilżacza wykonana jest z EPP (spienionego polipropylenu). Zaletą tego materiału jest jego niska waga, dobra wodoszczelność i możliwość recyklingu. Obudowa składa się z górnej i dolnej pokrywy, które są przymocowane do siebie za pomocą dwóch pierścieni montażowych. U dołu komory znajduje się zawór wodny, płyta kontrolera i transformator. Są one chronione pokrywą z EPP z symbolami bezpieczeństwa. Po lewej i prawej stronie znajduje się połączenie kanału, średnica wewnętrzna R200mm i 250 mm na zewnątrz.

Budowa wewnętrzna

Konstrukcja wewnętrzna została opracowana w celu zapewnienia optymalnego przepływu powietrza, które jest bezpiecznie nawilżane. Składa się z kasety, w której zamocowano opatentowany filtr przeciw bakteriom legionelli, LegioSafe i matrycę.